Wyszukaj w Encyklopedi Kosmetyków

Wyszukaj w Encyklopedi Kosmetyków

W naszym indexie jest już 466 haseł!

Leksykon kosmetyczny KOSMETYKA.EU da Ci za darmo możliwo¶ć uzyskania obja¶nień i definicji wszystkich terminów i pojęć którymi zajmuje się kosmetyka i kosmetologia. To przydatna wiedza!

Dodaj do Ulubionych kosmetyków

Algi morskie

Rośliny wodne, zawierające wiele cennych pierwiastków i związków chemicznych, które znalazły zastosowanie w przemyśle kosmetycznym m.in.: aminokwasy, białka, lipidy, witaminy (A, z grupy B oraz C, E) i mikroelementy (wapń, jod, kobalt, cynk, miedź, mangan, magnez, brom, żelazo). Algi są wykorzystywane w preparatach do profilaktyki i leczenia celulitu, rozstępów, trądziku.

Dobroczynne działanie alg na skórę jest związane z ich działaniem odżywczym i nawilżającym. Poprawiają ukrwienie, przywracają naturalne pH, regulują czynności gruczołów łojowych. Dostarczają witamin, aminokwasów, protein i składników mineralnych, dzięki czemu zapewniają skórze prawidłowe nawilżenie i odżywienie. Zawarte w algach witaminy E i C oraz ß-karoten wykazują działanie przeciwrodnikowe, wzmacniające ściany naczyń, aktywizujące procesy zachodzące w skórze oraz poprawiające koloryt.

Poprzedni Artykuł Kolejny Artykuł Powrót do indexu
Kursy Kosmetyczne Akademia Sztuki Piękno¶ći Sklep Kosmetyczny BelArte Program Partnerski Polecaj Zarabiaj BeautyPartne