Wyszukaj w Encyklopedi Kosmetyków

Wyszukaj w Encyklopedi Kosmetyków

W naszym indexie jest już 466 haseł!

Leksykon kosmetyczny KOSMETYKA.EU da Ci za darmo możliwo¶ć uzyskania obja¶nień i definicji wszystkich terminów i pojęć którymi zajmuje się kosmetyka i kosmetologia. To przydatna wiedza!

Dodaj do Ulubionych kosmetyków

Borowina

jest odmianą torfu. Borowina wydobyta z pokładu torfowego zawiera 89% wilgoci, 10% substancji organicznych, 1% substancji nieorganicznych. Pod względem terapeutycznym główną rolę odgrywają zaiązki humusowe, które są produktami rozkładu roślin torfowych oraz związki bituminow, które powstają w wyniku humifikacji (biologiczno-chemiczny proces po­wstawania substancji próchnicowych (humuso­wych) z obumarłych szczątków roślinnych i zwie­rzęcych) zawartych w roślinach wosków, tłuszczy, żywic. Borowiny zawierają hormon rujotwórczy typu follikuliny(hormon kobiecy) oraz fitohormony odpowiadające hormonowi męskiemu (androsteronowi).
Borowinę wykorzystuje się w postaci kąpieli, okładów, masażu, wcierań. Borowina leczy stłuczenia, zwichnięcia, złamania, dolegliwości reumatyczna i artretyczne, choroby kobiece, zaburzenia krążenia w obrębie kończyn. Borowina ze względu na silne właściwości odtoksyczniające i stymulujące znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wykorzystywana jest w zabiegach na twarz dla cer tłustych, mieszanych, starzejących się - ze względu na dużą zawartość fitohormonów, w zabiegach odchudzających, antycellulitowych.

Poprzedni Artykuł Kolejny Artykuł Powrót do indexu
Kursy Kosmetyczne Akademia Sztuki Piękno¶ći Sklep Kosmetyczny BelArte Program Partnerski Polecaj Zarabiaj BeautyPartne