Wyszukaj w Encyklopedi Kosmetyków

Wyszukaj w Encyklopedi Kosmetyków

W naszym indexie jest już 466 haseł!

Leksykon kosmetyczny KOSMETYKA.EU da Ci za darmo możliwo¶ć uzyskania obja¶nień i definicji wszystkich terminów i pojęć którymi zajmuje się kosmetyka i kosmetologia. To przydatna wiedza!

Dodaj do Ulubionych kosmetyków

Smalec

(tłuszcz wieprzowy, Adeps suillus) jest mieszaniną glicerydów kwasów: oleinowego, palmitynowego, stearynowego, mirystynowego i linolowego, ma liczbę jodową 46-77, jest więc miększa od łoju, topi się w temp. 45 stop. C, krzepnie w 26 stop. C. Ze względu na to, że łatwo się wchłania, łagodzi podrażnienia i wygładza zmarszczki jest podstawą maści leczniczych (cynkowych), kremów do rąk i stóp. Aby ochronić smalec przed jełczeniem konserwuje się go żywicą benzoesową i bezwodnym siarczanem sodowym (tzw. "smalec benzoesowy"). Substancję tą wykorzystuje się także do produkcji mydeł i otrzymywania wolnych kwasów tłuszczowych.

W kosmetykach wykorzystuje się też tłuszcz z sadła świstaków, bobrów, zajęcy, lisów i części rodnych żółwi amerykańskich ( C12-C18, witaminy, NNKT, łatwo przenika przez skórę, nie alergizuje).

Poprzedni Artykuł Kolejny Artykuł Powrót do indexu
Kursy Kosmetyczne Akademia Sztuki Piękno¶ći Sklep Kosmetyczny BelArte Program Partnerski Polecaj Zarabiaj BeautyPartne